Робоча нарада з поліцією

   19 листопада 2020 року в приміщенні Новоархангельського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області спільно з працівниками Новоархангельського відділення поліції Голованівського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області проведено робочу нараду.

   Метою зустрічі було обговорення Алгоритму взаємодії уповноваженого органу пробації з органами поліції з питань щодо розшуку осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, місцезнаходження яких невідоме та обговорено питання його реалізації. Проведена взаємозвірка осіб перебуваючих у розшуку. У рамках зустрічі було окреслені питання, що виникають під час розшукових заходів засуджених, які ухиляються від відбування покарання.

   За результатами зустрічі вирішено: алгоритм взаємодії органів поліції та уповноважених органів пробації щодо розшуку засуджених осіб прийняти за основу співпраці.

 

 

Провідний інспектор

Новоархангельського РС                                 Віталій Ядерський


Захід з неповнолітнім суб’єктом пробації на тему: »Попередження конфлікту»

  

   19 жовтня 2020 року в приміщенні Новоархангельського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області працівниками сектору спільно з волонтером пробації Оленою Волощук з метою попередження конфліктних ситуацій, а також правопорушень з боку неповнолітнього суб’єкта пробації, який знаходиться на обліку Новоархангельського районного сектору було проведено профілактичний захід.

   Фахівцем (з соціальної роботи із суб’єктами пробації» Наталією Вязниковою неповнолітньому були роз’яснені наслідки протиправної поведінки, види юридичної відповідальності, вік притягнення до відповідальності, види правопорушень та покарань, надано рекомендації, як запобігти негативному впливу оточення та своєчасно розпізнати настання проблемного моменту, що може призвести до конфлікту та правопорушення.

   Також під час зустрічі неповнолітньому було надано інформацію про суть конфлікту і його причини. В ході заходу на практиці були відпрацьовані навички безконфліктного спілкування, аргументовано викладати свою точку зору, зберігати витримку та спокій, сприймати критику, з повагою ставитись до думки опонента.

   Адже життя-це постійний процес виникнення проблем та їх наступного вирішення. Якщо у стосунках між людьми проблем не виникає, тоді наявним є факт «застою», відсутність розвитку. Взаємовідносини людей, в яких відсутні конфлікти, поступово згасають. Конфлікти в свою чергу породжують відповідальність і небайдужість, стимулюють оновлення та поліпшення стосунків між людьми. Тому проблема, здебільшого, полягає не в наявності самого факту конфлікту, а тому, який характер він носить і яким чином розв’язується.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Олексій Куций

Новоархангельський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

Пробація: нагляд, поєднаний із соціальною допомогою

   

 

   Співпраця уповноважених органів пробації та Служб у справах дітей спрямована, передусім, на надання соціальної допомоги засудженим дітям та молоді під час їхнього перебування на обліку, а також зменшення ризику скоєння повторних злочинів даними особами.

    Так, 21 вересня 2020 року проведено робочу зустріч Новоархангельського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» та Служби у справах дітей Новоархангельської районної адміністрації. Під час зустрічі обговорено проблеми ресоціалізації осіб,  засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі та звільнених від відбування покарання з випробуванням з метою диференційованого підходу до неповнолітніх осіб, які перебувають у конфлікті із законом. Також обговорено питання щодо вирішення соціальних проблем неповнолітніх, у тому числі конфліктних ситуацій у сім’ї, залученню соціальних служб, служби у справах дітей, правоохоронних органів щодо батьків, законних представників, які не займаються вихованням дітей чи вчиняють стосовно них насильство в сім’ї, щодо сприяння у залученні неповнолітніх засуджених осіб до навчання та здобуті ними повної загальної середньої освіти.

 

Олексій Куций

Новоархангельський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

Перевірка клієнтів пробації за місцем проживання

   Діяльність пробації спрямована, перш за все, на своєчасну реалізацію попереджувальних заходів та проведення виховної, індивідуально-профілактичної роботи, що суттєво сприяє виправленню і недопущенню протиправної поведінки засуджених. Одним із способів здійснення нагляду за засудженими є перевірка їх по місцю проживання.

   З метою забезпечення контролю за поведінкою та способом життя осіб, міра покарання яких не пов’язана з позбавленням волі, 12 серпня 2020 року фахівцем сектору було здійснено виїзд до особи, яка перебуває на обліку.

   Під час проведення перевірки вивчено умови проживання, поведінки в побуті, наявність скарг з боку сусідів, родичів, обговорено питання щодо поведінки засудженого в громадських місцях. Крім того, клієнту пробації було повторно роз’яснено порядок та умови виконання обов’язків, покладених на нього судом, наслідки за невиконання таких обов’язків та вчинення повторного злочину.

   Також під час бесіди представник пробації мала змогу дізнатися про труднощі, які виникають у клієнта пробації, а також запропонувала надати необхідну практичну допомогу у їх вирішенні.

 

Фахівець Новоархангельського РС

Наталія Вязникова


Інформативне відео від служби пробації


Соціально-виховна робота з клієнтами пробації

 

  Одним із завдань пробації є проведення соціально-виховної роботи із засудженими. Соціально-виховна робота – це цілеспрямована діяльність персоналу органу пробації для досягнення мети виправлення засуджених. Ця робота передбачає диференційований підхід під час надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи. 

  Вже традиційним стало залучення до соціально-виховної роботи Новоархангельського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Фахівці відвідують клієнтів пробації за місцем проживання, запрошуються на прийом до районного сектору у рамках укладеного Меморандуму (угоди) про співпрацю.

   Саме з такою метою, 17 липня 2020 року до районного сектору була запрошена фахівець - психолог Центру. В ході проведеної оцінки ризику вчинення повторного кримінального правопорушення в клієнта пробації було виявлено криміногенною потребою  - стосунки з рідними та близькими, а  саме вчинення насильства відносно дружини. Психолог у ході бесіди з Клієнтом виявила передумови виникнення конфліктних ситуацій у побуті, відношення Клієнта до членів родини. Фахівець районного центру провела індивідуальну бесіду щодо механізму подолання спалахів агресії і як наслідок - недопущення вчинення насильства в сім’ї.

   Співпраця уповноваженого органу пробації та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ґрунтується насамперед на основних принципах: поваги до людської гідності, диференційованого та індивідуального підходу, конфіденційності, неупередженості. Лише за умови злагодженої роботи можна досягти успіху. І в разі подальшого самостійного звернення клієнтів пробації до центру ми відчуваємо радість, значить людина готова до змін і прагне змінити своє життя на краще, А це вже велика перемога!

 

 

Фахівець сектору      Наталія  ВязниковаРобоча нарада з поліцією

   16 червня 2020 року в приміщенні Новоархангельського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області спільно з працівниками Новоархангельського відділення поліції Голованівського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області проведено робочу нараду.

   Метою зустрічі було обговорення Алгоритму взаємодії уповноваженого органу пробації з органами поліції з питань щодо розшуку осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, місцезнаходження яких невідоме. Проведена взаємозвірка осіб перебуваючих у розшуку. У рамках зустрічі було окреслені питання, що виникають під час розшукових заходів засуджених, які ухиляються від відбування покарання.

   По завершенню зустрічі обговорено подальшу співпрацю та шляхи вирішення проблемних питань, які виникатимуть в процесі діяльності.

 

 

Провідний інспектор

Новоархангельського РС                                 Віталій Ядерський


Надана волонтерська допомога

 

             

 В умовах загальнонаціонального карантину такі необхідні засоби захисту як індивідуальні маски у більшості регіонів стали дефіцитом. Не оминула ця проблема і клієнтів пробації, які знаходяться на обліку Новоархангельського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області. Більшість з яких відносяться до соціально незахищених  верств населення.    Допомогу у вирішенні зазначеного питання працівники органу пробації Новоархангельщини отримали від волонтера пробації Василя Дубини, який надав для розповсюдження серед  клієнтів пробації чималу кількість високоякісних масок. Вказані засоби індивідуального захисту використовуються працівниками пробації під час роботи із клієнтами пробації та при потребі надаються підобліковим особам.

    Керівник та працівники сектору висловлюють щиру подяку волонтеру пробації за проявлену турботу про здоров’я персоналу та клієнтів пробації.


 

Проведення профілактичних заходів

 

   З огляду на те, що світ постав перед загрозою страшного вірусу «COVID-19» з метою збереження здоров’я та життя як персоналу, так і клієнтів пробації, працівниками пробації  Новоархангельського районного сектору було залучено до профілактичної роботи з клієнтами пробації старшу медсестру реанімаційного відділення Новоархангельської центральної лікарні Марину Вовнянко, яка є волонтером пробації.

    Працівник лікарні наголосила про необхідність використання індивідуальних засобів захисту та їх правильного використання. Так, як більшість клієнтів пробації відносяться до незахищених верств населення та в умовах дефіциту масок було продемонстровано правильність використання багаторазових масок та їх знезараження. Також було продемонстровано огляд відеоролика про запобігання поширення коронавіруса.

   Новоархангельським районним сектором і надалі буде проводитися робота щодо профілактики поширення вірусу.

 

 

Олексій Куций

Новоархангельський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

НОВОАРХАНГЕЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР

Філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

Начальник сектору

 

 

Контактні дані:

 

Куций Олексій Вікторович, майор внутрішньої служби

_______________________________________________________

поштова адреса: вул. Центральна 46, смт. Новоархангельськ, 26100

тел.: 098-251-99-91

електронна скринька: kvi_kg16@i.ua

kr16@probation.gov.ua

Графік роботи:

понеділок – четвер: 09:00 – 18:00

п’ятниця: 09:00 – 16:45

обідня перерва: 13:00 – 13:45

вихідний: субота, неділя

 

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

 1. забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
 2. надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
 3. організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
 4. пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
 5. допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

 1. особа, щодо якої складається досудова доповідь;
 2. особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
 3. особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
 4. особа, звільнена з випробувальним терміном відвідбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
 5. звільнена відвідбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьохроків;

особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

 1. можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
 2. збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
 3. збереження роботи та житла;
 4. позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

 

 

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

 1. убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
 2. справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

 

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

 1. зниження злочинності;
 2. зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
 3. позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
 4. дотримання міжнародних стандартів.

 

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

 1. Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).
 2. Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
 3. Пенітенціарнапробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

 

 

Додатково: Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.