Надана волонтерська допомога

 

             

 В умовах загальнонаціонального карантину такі необхідні засоби захисту як індивідуальні маски у більшості регіонів стали дефіцитом. Не оминула ця проблема і клієнтів пробації, які знаходяться на обліку Новоархангельського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області. Більшість з яких відносяться до соціально незахищених  верств населення.    Допомогу у вирішенні зазначеного питання працівники органу пробації Новоархангельщини отримали від волонтера пробації Василя Дубини, який надав для розповсюдження серед  клієнтів пробації чималу кількість високоякісних масок. Вказані засоби індивідуального захисту використовуються працівниками пробації під час роботи із клієнтами пробації та при потребі надаються підобліковим особам.

    Керівник та працівники сектору висловлюють щиру подяку волонтеру пробації за проявлену турботу про здоров’я персоналу та клієнтів пробації.


 

Проведення профілактичних заходів

 

   З огляду на те, що світ постав перед загрозою страшного вірусу «COVID-19» з метою збереження здоров’я та життя як персоналу, так і клієнтів пробації, працівниками пробації  Новоархангельського районного сектору було залучено до профілактичної роботи з клієнтами пробації старшу медсестру реанімаційного відділення Новоархангельської центральної лікарні Марину Вовнянко, яка є волонтером пробації.

    Працівник лікарні наголосила про необхідність використання індивідуальних засобів захисту та їх правильного використання. Так, як більшість клієнтів пробації відносяться до незахищених верств населення та в умовах дефіциту масок було продемонстровано правильність використання багаторазових масок та їх знезараження. Також було продемонстровано огляд відеоролика про запобігання поширення коронавіруса.

   Новоархангельським районним сектором і надалі буде проводитися робота щодо профілактики поширення вірусу.

 

 

Олексій Куций

Новоархангельський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

 

НОВОАРХАНГЕЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР

Філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

 

Начальник сектору

 

 

Контактні дані:

 

Куций Олексій Вікторович, майор внутрішньої служби

_______________________________________________________

поштова адреса: вул. Центральна 4, смт. Новоархангельськ, 26100

тел.: 098-251-99-91

електронна скринька: kvi_kg16@i.ua

Графік роботи:

понеділок – четвер: 09:00 – 18:00

п’ятниця: 09:00 – 16:45

обідня перерва: 13:00 – 13:45

вихідний: субота, неділя

 

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

 1. забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
 2. надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
 3. організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
 4. пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
 5. допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

 1. особа, щодо якої складається досудова доповідь;
 2. особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
 3. особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
 4. особа, звільнена з випробувальним терміном відвідбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
 5. звільнена відвідбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьохроків;

особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

 1. можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
 2. збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
 3. збереження роботи та житла;
 4. позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

 

 

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

 1. убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
 2. справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

 

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

 1. зниження злочинності;
 2. зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
 3. позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
 4. дотримання міжнародних стандартів.

 

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

 1. Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).
 2. Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
 3. Пенітенціарнапробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

 

 

Додатково: Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.